Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Warsztaty

Warsztaty Tratwa festiwal Pleszew 2019

 

Przedstawiamy 22 warsztaty, które z pewnością rozwiną Twoje umiejętności, hobby, lub wprowadzą Cię w coś zupełnie nowego! Wybierz dobrze, żeby zaklepane miejsce na odpowiedniej warsztatowej Tratwie nie trzeba było później zmieniać ;). Wybieramy jeden warsztat i decydujemy się jak najszybciej, ponieważ liczba miejsc na poszczególne warsztaty jest ograniczona!

 

Osobisty instrument każdego z nas – głos. Warsztat wokalno – gospelowy

Prowadzący: Gabriela Blacha – Cupiał i Dominik Antczak

Podczas tych warsztatów Gabriela przekaże wiedzę nie tylko stricte wokalną, ale i ogólną, dykcji, z zakresu obycia scenicznego. Jest ona zwolenniczką uczenia swobodnego pracowania ze swoim głosem poprzez zabawę z dźwiękami, poznawanie nowych technik i brzmień głosu, doskonalenia skali za pomocą modulowania go, zwracając uwagę na podstawy emisji, nie koncentrując się jednak głównie na nutach, ale również uczuciach. Jeśli śpiewasz pod prysznicem, recytujesz wiersze, lub po prostu chcesz poprawić swój głos – nie zastanawiaj się i zapisuj!

 

Pierwsze kroki z fotografią

Prowadzący: Monika Nowak
Dla wszystkich amatorów – pasjonatów fotografii. Opierać będziemy się na podstawach koniecznych do zrobienia zarówno poprawnego technicznie, jak i ciekawego wizualnie zdjęcia. Wypełnianie kadru, kompozycja, głębia ostrości, ekspozycja zdjęcia, czas naświetlania oraz inne przydatne zagadnienia. Pamiętajmy, to od fotografa, a nie sprzętu zależy czy zdjęcie będzie dobre. Mile widziany własny sprzęt. Zapraszamy!

 

Guitar Hero

Prowadzący: Jan Klupś
Warsztaty gitarowe, które pomogą wzbudzić i rozwinąć Twoją wrażliwość muzyczną oraz dadzą szansę na muzykowanie w małym gronie zapalonych gitarzystów. Jan pokaże Ci jak gra w zespole gitara, bas, perkusja oraz jaka jest ich rola. Poznasz ciekawe akompaniamenty na gitarze akustycznej, teorię muzyki, akordy, skale muzyczne, improwizacje gitarowe. Zobaczysz jak kreować brzmienia wzmacniacza  i zespołu. Jeśli czujesz dobre brzmienie, nie zastanawiaj się i wbijaj na Tratwę!

 

Poczuj ten rytm – warsztaty bębniarsko – perkusyjne

Prowadzący: Artur Kowalski
Kongi, Djembe, Cajon… brzmi znajomo? W takim razie bierz swój sprzęt i przyjeżdżaj! Z nami będziesz mógł pomuzykować na wysokim poziomie. Artur ujawni Ci tajemnice i ćwiczenia rozwijające poczucie rytmu, utrzymanie równego tempa, czy umiejętność grania w grupie. Z pewnością doświadczysz dużo dobrej zabawy i poznasz nowe informacje przydatne w praktyce. Zapraszamy!

 

Zatańczysz? Warsztaty tańca towarzyskiego

Prowadzący: Akademia Tańca Tobiasza Uniejewskiego
Tobiasz z wielką chęcią pokaże Ci jak znaleźć muzyczne porozumienie między Tobą i Twoim partnerem i jak z muzyki zrobić trzecią osobę do pary! Tutaj również dowiesz się, jak rozpoznawać style tańca towarzyskiego i jak dobierać odpowiednie kroki. Jest to umiejętność, którą warto nabyć i którą wbrew pozorom bardzo się ceni zarówno u dziewczyn, jak i chłopaków. Dzięki tym warsztatom zyskasz pewność siebie nie tylko na parkiecie, ale także na co dzień. Zapraszamy!
Warsztat poprowadzi finalista Mistrzostw Świata, Mistrz Polski w tańcu towarzyskim. Więcej informacji znajdziemy na jego stronie: https://www.facebook.com/Tobiasz.Uniejewski.Taniec/

 

Warsztat teatralny

Prowadzący: Marcin Ziętkiewicz, Marek Wieczny
Podczas tych warsztatów skupimy się na ruchu i ciele, na tym aby swobodnie i naturalnie odgrywać zachowania i emocje. Prowadzący pokażą Ci jak na moment schować siebie i w 100% wczuć się w odgrywaną postać. Poznasz także liczne techniki improwizacji oraz rozbudzisz swoją wyobraźnie, która jest niezbędna w aktorstwie :). Zapraszamy!

 

Warsztat Aktorski

Prowadzący: Zuzanna Kozina i Magdalena Tomczak
Dwie pozytywnie zakręcone dziewczyny zabiorą Cię do krainy aktorskiego kunsztu, który może się przydać w każdym momencie. Zgłębią z Tobą teorię, ale również skupicie się na praktyce, poprzez zajęcia warsztatowe. Sprawdzisz się nie tylko na scenie, ale również przed kamerą. Będziesz mieć okazję poćwiczyć także dykcję, ruch sceniczny i mimikę twarzy – czyli najważniejsze umiejętności w grze filmowej. Zasada 360? Różnice w planach filmowych? Motywacje? Jeśli nie wiesz “z czym to się je”, ale czujesz, że to właśnie warsztat dla Ciebie – zapraszamy!
Aktorstwo to nie tylko teatr i film, ale także przydatna umiejętność w życiu – o wiele lepsza niż kłamstwo:)

 Trening funkcjonalny

Prowadzący: Passion Workout
Trening funkcjonalny to forma aktywności ruchowej, która wpływa na całe ciało, umysł oraz dobre samopoczucie. Przede wszystkim poprawia motorykę i kondycję fizyczną. Daje możliwość dobrania indywidualnego programu treningowego dla każdego typu osobowości. Chcesz się dowiedzieć, jak podnieść swój poziom sprawności lub wymodelować swoje ciało? Może masz problemy ze zdrowiem, dokuczają Ci bóle mięśniowe i nie wiesz jak sobie z tym poradzić? Trening funkcjonalny to odpowiedź na wszystkie te zagadnienia! Podczas warsztatów mas okazję skorzystać z fachowych porad trenera personalnego, którego jedną ze specjalizacji jest właśnie trening funkcjonalny. Zapraszamy!

 

Poczuj się bezpiecznie!

Prowadzący: Artur Kapołka
Umiejętność obrony siebie samego i innych osób w chwili zagrożenia jest bardzo dobrą cechą. Zarówno u kobiety, jak i mężczyzny. Mając świadomość, że potrafimy odeprzeć atak, czujemy się bezpieczniej i pewniej, gdziekolwiek się pojawimy. Dlatego zapraszamy Cię na szybki kurs, gdzie nie tylko nauczysz się bronić, ale także dowiesz się jak kontrolować stres, strach i wzrastającą adrenalinę. Warsztaty, dadzą Ci możliwość wyjścia obronną ręką z sytuacji zagrożenia. Jeśli to jest to, czego potrzebujesz, aby czuć się bezpiecznie, koniecznie zapisz się już dziś!

 

Gotuj z PASJĄ 

Prowadzący: Łukasz Marciniak
Czy prawdą jest, że Bóg stworzył jedzenie a diabeł kucharzy, jak twierdzi jeden z irlandzkich pisarzy? My nie do końca się z tym zgadzamy. Łukasz jest pasjonatem jedzenia i zrobi wszystko, by przekazać Ci tajniki różnych kuchni świata! Nauczy Cię, jak ze zwykłych produktów wyczarować niezwykle smaczne potrawy. Poznasz zupełnie nowatorskie przepisy oraz jak odpowiednio dobierać smaki i zapewne posmakujesz nowych, nieznanych Ci dotąd potraw. Zaskocz rodzinę i znajomych nowościami przy obiedzie i nie tylko:). Zapraszamy!

 

Warsztat Krawiecki

Prowadzący: Halina Kapała i Mariola Kałążna

Nauczymy uczestników jak obsługiwać się sprzętem szyjącym i wykorzystać pełnie jego możliwości. Zobaczymy jak dobrać odpowiedni rozmiar dla siebie, a potem wprowadzić zmiany potrzebne dla naszej figury. Uszyjemy spódnicę, a nawet wykończymy suknie ślubną! Igła i nitka zabiorą nas w piękną przygodę po krawieckiej pasji.

Poczuj taniec ulicy

Prowadzący: Marcin Rajkowski
Jeden z najbardziej widowiskowych stylów tanecznych, który zrodził się na ulicach Bronxu w Nowym Jorku? Tak, mowa o breakdance! To taniec z dodatkiem akrobatyki B-boying. Znasz podstawy ale chcesz się rozwijać? Zawsze fascynował Cię ten rodzaj tańca, ale nie miałeś odwagi spróbować? W takim razie nie czekaj, zapisuj się! The toprock, freezes, handglide – te nazwy i wiele innych nie będą Ci dłużej obce!

 

Manicure hybrydowy, czyli jak malować paznokcie

Prowadzący: Martyna Grabowska
Nie jest tajemnicą, że dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego coraz więcej z nas decyduje się na wykonanie manicure hybrydowego. Cechą charakterystyczną jest niebywała trwałość, brak odprysków czy pościeranych końcówek. Tutaj dowiesz się jak wykonać manicure biologiczny, hybrydowy oraz jak prawidłowo zbudować paznokieć przedłużany żelem na formie. Poznasz także najnowsze trendy paznokciowe oraz nauczysz się podstawowych zdobień. Zapraszamy!

 

Asystent Osoby Niepełnosprawnej


Prowadzący: Anna Biczysko, Hanna Tomalik ( pedagog i fizjoterapeuta) – Stowarzyszenie Ołówek

Zobaczymy jak osobie niepełnosprawnej ułatwić wykonywanie czynności dnia codziennego, wykształcić samodzielność oraz w części przypadków stworzenie warunków do samodzielnej rehabilitacji. Nauczymy się pomagać osobie niepełnosprawnej w pokonywaniu własnych i zewnętrznych ograniczeń wynikających z barier psychologicznych, społecznych, architektonicznych, czy też komunikacyjnych. Poznamy sposoby jak organizować osobie niepełnosprawnej czas wolny, rekreację, kontakty społeczne oraz integruje ze środowiskiem.

Kurs Pierwszej Pomocy

Prowadzący: Jacek Jędrzak
Zawsze marzyłeś o tym, by zostać superbohaterem i pomagać innym, ale pierwsza pomoc kojarzyła Ci się jedynie z teoretycznymi lekcjami w szkole? Najwyższy czas to zmienić! Podczas tych warsztatów prowadzonych przez instruktorów z Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Emergency” dowiesz się, jak pomóc ofiarom wypadków komunikacyjnych, przywrócić akcję serca, usztywnić złamaną kończynę czy przenieść poszkodowanego za pomocą deski ortopedycznej. Wspólnie obalicie wiele mitów dotyczących pierwszej pomocy. Nie zabraknie pozoracji oraz praktyki z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu ratowniczego. Zadbamy o to, by było ciekawie i dynamicznie, a na najwytrwalszych czekać będzie kilka wisienek na torcie (m.in. podstawy medycyny pola walki). Zajęcia poprowadzą ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy! Okazja nie do przeoczenia:)

 

Umiem programować – nie tylko pralkę

Prowadzący: Dominika Muzyka

Programowanie – czyli, jak gadać z komputerem. Nie skupimy się na poznaniu języka programowania, bo jeżeli masz podstawy, nauczysz się każdego języka. Poruszymy kilka tematów obecnych podczas tworzenia wielu aplikacji, czyli architektura systemów, sieci komputerowe, bezpieczeństwo czy algorytmy i dobre praktyki. Wszystko to – z rękoma na klawiaturze! (Hmm… A może jakaś mini gra?)

Uwaga! – Każdy uczestnik tego warsztatu musi posiadać własny laptop. 

Warsztat gry na Ukulele

Prowadzący: Adrian Miniarski i Aneta Fornal

Adrian Miniarski, zawodowy muzyk, kompozytor, nauczyciel gitary i ukulele, założyciel portalu nauczsiegrac.pl Zawodowy muzyk w klasie gitary klasycznej, od 12 lat pracuje w zawodzie nauczyciela gitary i ukulele. Nauczanie gry na instrumentach stało się jego pasją już od samego początku kariery nauczycielskiej, dlatego też powstał kanał YouTube Naucz się grać i portal nauczsiegrac.pl w którym oferujemy tylko najwyższej jakości kursy nauki i selekcjonowane sprawdzane osobiście przez Adriana instrumenty. Jeśli nigdy nie wierzyliście, że będziecie grać na gitarze i ukulele, cóż, uwierzcie! To naprawdę możliwe

Aneta Fornal – pedagog, pasjonat innowacyjnych metod nauczania. Zainspirowana lekcjami na kanale „Naucz się grać” opracowała metodę uczenia dzieci w wieku przedszkolnym gry na ukulele. Jest autorką książki pt. „Ukulele – nauka przez zabawę”.

Zabieramy swoje Ukulele!


Warsztat Szalonego Naukowca

Prowadzący: Oliwia Mazurek i Aleksandra Kolenda
Ciekawi Cię świat nauki? Chcesz poznać, jak powstają różne zjawiska i jak funkcjonuje Twój organizm? Nauczyć się i dowiedzieć, jak wygląda praca w laboratorium w białym fartuchu? Jeśli odpowiedzi na te pytania brzmią „Tak!” to jest to warsztat właśnie dla ciebie! Przyjdź i wejdź w świat nauki, wykonuj doświadczenia i poszerzaj swoją wiedzę!

Warsztat Malarski

Prowadzący: Barbara Glegoła
Rysowanie to umiejętność wrodzona, którą każdy ma w sobie. Ale gdy jeden tworzy bez trudu, inny nie ma odwagi próbować. A malowanie? To wyzwanie które wielu skreśla na starcie… A przecież malarstwo to rysunek wypełniony kolorem! Często jest to sam kolor, który tworzy piękne formy na płaszczyźnie obrazu.  Daj się ponieść ekspresji bez strachu! Proponujemy, pod okiem przyjaznych fachowców, poznać (lub poszerzyć!) swoje możliwości oraz tajniki rysowania i malowania. Śmiało, sztuka to cudowna forma wypowiedzi! Może stanie się dla Ciebie nową, ukochaną dziedziną tworzenia. Ciepło zapraszamy!

 

Warsztat fryzjerski

Prowadzący: Urszula Matyszczak

Fryzjerstwo to przede wszystkim pasja. Jeśli jesteś kreatywny i lubisz bawić się włosami ,ten warsztat jest dla Ciebie. Zdobędziesz wiedzę z podstaw fryzjerstwa ale głównie rozwiniesz umiejętności praktyczne.Nauczysz się pielęgnacji włosów, jak wykonywać ciekawe fryzury (upięcia,warkocze,fale) oraz poznasz nowe trendy.
Może właśnie na tych wsrsztatach odkryjesz swój talent a fryzjerstwo okaże się Twoją pasją.

Art Garden – warsztat florystyczno – artystyczny

Prowadzący: Łukasz Lenort
Warsztaty przeznaczone dla osób, które interesują się plastyką, sztuką, przyrodą, oraz wszystkim, co się z tym łączy. Podczas zajęć będziemy tworzyć obraz św. Józefa Kaliskiego różnymi technikami oraz zajmiemy się dekoracją ołtarza. Poznany podstawy florystyki i kompozycji kwiatowych.. Jeśli zieleń jest tym, co Cię inspiruje i chcesz stworzyć z niej coś pięknego, nie zastanawiaj się dłużej:)

 

Warsztat piłkarski

Prowadzący: Jacek Falszewski
Zapraszamy Cię do zajęć z trenerem, pod którego skrzydłami uczył się obecny kadrowicz – Rafał Kurzawa oraz kilku zawodników ekstraklasy! Zatem, jeśli znudziło Cię bieganie po boisku z kolegami z osiedla bez większego rozwoju piłkarskiego, jest to idealna okazja dla Ciebie! Nauczysz się profesjonalnych trików i poprawisz swoją sprawność fizyczną! A najważniejsze to spotkasz się z człowiekiem, który kocha piłkę! Po powrocie z pewnością wygrasz nie jeden mecz 😉