Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Warsztaty

dotyczy zeszłorocznego festiwalu

Warsztaty Tratwa festiwal Pleszew 2017

Trenowanie z Pasją

Prowadzący: Passion Workout

Chcesz poprawić swoją wydolność? Chcesz czuć się lepiej? Grupa Passion Workout pokaże Wam prawidłową technikę ćwiczeń z ciężarami. Są to warsztaty ukierunkowane pod kątem treningów crossowych. Wspomagają motorykę ciała, budują siłę i kondycję. Przyjdź, poćwicz i poczuj się lepiej! Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Warsztat emisji głosu

Prowadzący: Gabriela Blacha – Cupiał

Każdy z nas jest inny i wyjątkowy. Tak jak nasz instrument, który mamy w sobie – Głos – bo to o nim mowa! Wydajemy nim przeróżne dźwięki, skrywamy jakiś sekret, czasem milczymy, dużo różnych emocji w nim właśnie chowamy. Co robić by brzmiał? Głośno, śmiało, wyraźnie, zdrowo i wesoło? Płynąc na tej TRWATWIE przekonasz się o tym, no choć i sam się przekonaj!

Osobisty instrument każdego z nas – głos. Warsztaty wokalne

Prowadzący: Paulina Lenda

Warsztaty poprowadzi finalistka Mam Talent, zwyciężczyni Szansy na Sukces obdarzona wspaniałym niskim głosem Paulina Lenda.

Instruktorka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki – śpiewa i tworzy już od kilku lat. Ukończyła kurs „Wystąpień Publicznych i Projekcji Głosu” w City of Westminister College w Londynie. Podczas warsztatów przekaże wiedzę nie tylko stricte wokalną, ale i ogólną, dykcji, z zakresu obycia scenicznego. Pracowała przez kilka lat z muzykami z różnych scen muzycznych, producentami, managerami, firmami wydawniczymi, publishingowymi etc. Jest zwolenniczką uczenia swobodnego pracowania ze swoim głosem poprzez zabawę z dźwiękami, poznawanie nowych technik i brzmień głosu, doskonalenia skali za pomocą modulowania go, zwracając uwagę na podstawy emisji, nie koncentrując się jednak głównie na nutach, ale również uczuciach.
Muzycznie w projektach solowych bardzo dużo czerpie z akustyki. W 2014r. odbyła się premiera Jej debiutanckiej, akustycznej płyty „Wolf Girl”. A w 2016r. odbyła się premiera płyty „Intro”, niedziałającego już zespołu Paulina Lenda & Kruki, którego brudne rock-grunge’owe brzmienia odbiegały od solowych poczynań Pauliny. Obecnie wokalistka pracuje i skupiła się nad solowym projektem elektronicznym, który planuje wydać pod pseudonimem artystycznym.

Uwolnij swoje marzenia

Prowadzący: mgr Katarzyna Wozińska

Każdy o czymś marzy, ale nie każdy chce się do tego przyznać. Spokojnie, marzyć to nie bujać w obłokach.
Pomożemy Ci odnaleźć w sobie marzenia i pokażemy, jak krok po kroku zacząć je realizować, aby Twój świat stał się bardziej barwny i radosny. Nabierzesz odwagi i motywacji, aby podążać za tym o czym marzysz i stać się przez to szczęśliwym. Bo to się liczy!

O komunikacji – instrukcja do relacji z ludźmi

Prowadzący: mgr Magdalena Pietrzak

Jak mówić, żeby ludzie rozumieli co mam na myśli? Co oznaczają gesty i jak je interpretować?  W jaki sposób skutecznie odmawiać? Jeśli interesują Cię zagadnienia takie jak: asertywność, współpraca, aktywne słuchanie, mowa ciała – zapraszamy na warsztaty „O komunikacji”. Razem z psychologiem prowadzącym zajęcia poćwiczymy dobrą komunikację w praktyce.

Co by tu zmalować? – warsztaty graffiti

 Prowadzący: Jakub Kiedrzynek

Jesteś pasjonatem graffiti i chcesz wykorzystać okazję, aby pomalować legalnie pleszewskie mury? A może interesujesz się tym, ale nie miałeś jeszcze okazji lub odwagi spróbować swoich sił? Wbij na Tratwę! Pokażemy Ci jak stosować odpowiednie techniki, co zrobić aby Twoje dzieła były traktowane jako sztuka, a nie akt wandalizmu. Zajęcia obejmują zakres teoretyczny i praktyczny.

Pierwsze kroki z fotografią

Prowadzący: Monika Nowak

Dla wszystkich amatorów – pasjonatów. Opierać będziemy się na podstawach koniecznych do zrobienia zarówno poprawnego technicznie, jak i ciekawego wizualnie zdjęcia. Wypełnianie kadru, kompozycja, głębia ostrości, ekspozycja zdjęcia, czas naświetlania oraz inne przydatne zagadnienia. Pamiętajmy, to od fotografa, a nie sprzętu zależy czy zdjęcie będzie dobre. Mile widziany własny sprzęt. Zapraszamy!

Turbofotografia

Prowadzący: Bartosz Świadkowski

„Podoba mi się to zdjęcie!” – możemy powiedzieć o wielu fotografiach. Zastanawialiście się czasem, dlaczego? Co sprawia, że zdjęcia podobają nam się bardziej lub mniej? Na warsztatach będziemy próbować zrozumieć m.in. dlaczego niektóre zdjęcia wywołują większe emocje, niż inne, zastosujemy to w swoich pracach. Powiemy o świetle, kompozycji, kiedy dzielić na trzy, czy tło pracuje, dlaczego w aparacie jest tyle trybów i o innych aspektach. Te pozwolą na tworzenie zdjęć zapadających w pamięć na dłużej! Zapraszamy!

Guitar Hero

Prowadzący: Damian i Kamil Pyrek 

Warsztaty gitarowe, które pomogą wzbudzić i rozwinąć Twoją wrażliwość muzyczną oraz dadzą szansę na muzykowanie w małym gronie zapalonych gitarzystów. Pokażemy Ci jak gra w zespole  gitara , bas, perkusja ich rola i miejsce. Poznamy ciekawe akompaniamenty na gitarze akustycznej, teorię muzyki,  akordy, skale muzyczne, improwizacje gitarowe. Zobaczymy jak kreować brzmienia wzmacniacza  i zespołu.

 

Poczuj ten rytm – warsztaty bębniarsko – perkusyjne

Prowadzący: Artur Kowalski

Kongi, Djembe, Cajon… brzmi znajomo? Bierz swój sprzęt i przyjeżdżaj. Z nami będziesz mógł pomuzykować na wysokim poziomie. Pokażemy Ci ćwiczenia rozwijające poczucie rytmu, utrzymanie równego tempa, czy umiejętność grania w grupie. Doświadczysz dużo dobrej zabawy i poznasz nowe informacje przydatne w praktyce. Zapraszamy!

 Zatańczysz? Warsztaty tańca towarzyskiego

Prowadzący: Tobiasz Uniejewski

Pokażemy Ci jak znaleźć muzyczne porozumienie między Tobą i Twoim partnerem, jak z muzyki zrobić trzecią osobę do pary. Dowiesz się jak rozpoznawać style tańca towarzyskiego i jak dobierać odpowiednie kroki. Jest to umiejętność, którą warto nabyć i którą wbrew pozorom bardzo się ceni zarówno u dziewczyn jak i chłopaków. Dzięki tym warsztatom zyskasz pewność siebie nie tylko na parkiecie, ale także na co dzień. Zapraszamy!

Warsztat poprowadzi finalista Mistrzostw Świata, Mistrz Polski w tańcu towarzyskim. Więcej informacji znajdziemy na jego stronie: https://www.facebook.com/Tobiasz.Uniejewski.Taniec/

 Warsztat teatralny

Prowadzący: ks. Adam Kraska

Podczas warsztatów skupimy się na ruchu i ciele, na tym aby swobodnie i naturalnie odgrywać zachowania i emocje. Pokażemy wam jak na moment schować siebie i w 100% wczuć się w odgrywaną postać. Poznacie liczne techniki improwizacji oraz rozbudzicie swoją wyobraźnie, która jest niezbędna w aktorstwie:) Zapraszamy!

 Aktorski

 Prowadzący: Barbara Wypych

Warsztat aktorski prowadzony przez Barbarę Wypych ( absolwentkę Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi i aktorkę Teatru Współczesnego w Warszawie). Będzie to niewątpliwie interesujące spotkanie dla osób, które aspirują do bycia aktorem jak również dla osób, które ciekawe są kulis tego zawodu. Pojawi się szereg ćwiczeń ruchowych, interpretacyjnych, improwizacyjnych jak również scenicznych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 Trening funkcjonalny

 Prowadzący: Marcin Kapała

Trening funkcjonalny to forma aktywności ruchowej, która wpływa na całe ciało, umysł oraz dobre samopoczucie. Przede wszystkim poprawia motorykę i kondycję fizyczną. Daje możliwość dobrania indywidualnego programu treningowego dla każdego typu osobowości. Chcesz się dowiedzieć jak podnieść swój poziom sprawności lub wymodelować swoje ciało? Może masz problemy ze zdrowiem, dokuczają Ci bóle mięśniowe i nie wiesz jak sobie z tym poradzić. Trening funkcjonalny to odpowiedź na wszystkie te zagadnienia. Podczas warsztatów macie okazję skorzystać z fachowych porad trenera personalnego, którego jedną ze specjalizacji jest właśnie trening funkcjonalny. Zapraszamy!

Bliżej Nieba – Warsztat nauki latania – p. Maciej Całka

Prowadzący: Maciej Całka

Jak się nie bać latania, dlaczego samolot lata i czemu człowiek rodzi się bez skrzydeł a jednak potrafi latać? Warsztaty poprowadzi instruktor Aeroklubu Ostrowskiego z 25 letnim doświadczeniem. Zwycięzca wielu zawodów szybowcowych, prawie 2000 godzin swojego życia spędził w powietrzu wśród chmur i ptaków – całkiem blisko SZEFA. Warsztatom towarzyszyć będzie profesjonalny szybowiec. To dopiero odlot! Zapraszamy!

Poczuj się bezpiecznie

Prowadzący: Artur Kapołka

Umiejętność obrony siebie samego i innych osób w chwili zagrożenia jest bardzo dobrą cechą. Zarówno u kobiety, jak i mężczyzny. Mając świadomość, że potrafimy odeprzeć atak, czujemy się bezpieczniej i pewniej, gdziekolwiek się pojawimy. Dlatego zapraszamy was na szybki kurs, gdzie nie tylko nauczycie się bronić, ale także dowiecie się jak kontrolować stres, strach i wzrastającą adrenalinę. Warsztaty, dadzą Wam możliwość wyjścia obronną ręką z sytuacji zagrożenia. Zapraszamy!

Warsztat rysunkowy

Prowadzący: Joanna Szewczyk

Zawsze, gdy patrzysz na piękne rysunki marzysz by samemu coś stworzyć, ale w efekcie nigdy nie chwytasz za ołówek?  Tu pod okiem zdolnych ludzi dowiesz się krok po kroku jak się do tego zabrać. Jeżeli już dawno odkryłeś w sobie dar rysowania, ale chcesz poszerzyć swoje zdolności i wiedzę na ten temat, warsztaty są prowadzone, także z myślą o Tobie. To zajęcia twórcze, rozwijające umiejętności manualne i patrzenie perspektywiczne. Zapraszamy!

Napraw to sam! – warsztat mechaniczny, czyli nie tylko jak dokręcić śrubkę

Prowadzący: Stefan Dura

Jeśli chcesz mieć niezły samochód to musisz wiedzieć jak zadbać o jego sprawność i wygląd, jak go użytkować, żeby się nie popsuł, jak dokręcić, żeby nie ukręcić! Te i inne tajemnice mechaniki samochodowej poznacie na tym warsztacie. Do dzieła! Zapisy zakończone 🙂

Gotuj z Padre

Prowadzący: ks. Przemysław Hęciak

Czy prawdą jest, że Bóg stworzył jedzenie a diabeł kucharzy, jak twierdzi jeden z irlandzkich pisarzy? My nie do końca się z tym zgadzamy. Ks. Przemysław jest pasjonatem jedzenia i zrobi wszystko, by przekazać Wam tajniki różnych kuchni. Nauczy Was, jak ze zwykłych produktów, wyczarować niezwykle smaczne potrawy. Nauczycie się nowych przepisów, jak odpowiednio dobierać smaki i zapewne posmakujecie nowych, pysznych potraw. Zapraszamy!

Jumping Frog

Prowadzący: Mateusz Lis

Jumping Frog to połączenie ogólnorozwojowego treningu z muzyką i dużą dozą dobrego humoru. Trening na trampolinach poprawia kondycję, modeluje sylwetkę i wyzwala endorfiny. Zajęcia na trampolinach są doskonałą formą aktywności fizycznej, która daje maksymalną efektywność.

Tajniki Sztuki Makijażu

Prowadzący: Katarzyna Wasilewska

Jesteś pasjonatem wizażu, ale brakuje Ci profesjonalnych wskazówek jak dobrze to robić? A może chcesz znaleźć sposób, aby codzienne robienie makijażu nie było udręką? Zapraszamy! Pokażemy Ci jak  za pomocą makijażu wydobyć swoje naturalne piękno. Z nami zdobędziesz podstawy, aby sztuki makijażu uczyć się samodzielnie w domu. Po ukończeniu warsztatów przygotowaliśmy dla chętnych, profesjonalną sesję zdjęciową, aby utrwalić efekty Waszej nauki 🙂

 Poczuj taniec ulicy

Prowadzący: Marcin Rajkowski

Jeden z najbardziej widowiskowych stylów tanecznych, który zrodził się na ulicach Bronxu w Nowym Jorku? Tak, mowa o Breakdance. To taniec z dodatkiem akrobatyki B-boying. Znasz podstawy ale chcesz się rozwijać? Zawsze fascynował Cię ten rodzaj tańca, ale nie miałeś odwagi spróbować? Zapraszamy. The toprock, freezes, handglide – te nazwy i wiele innych nie będą Ci dłużej obce! Zapraszamy!

Manicure hybrydowy, czyli jak malować paznokcie

Prowadzący: Martyna Grabowska

Nie jest tajemnicą, że dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego coraz więcej z nas decyduje się na wykonanie manicure hybrydowego. Cechą charakterystyczną jest niebywała długotrwałość, brak odprysków czy pościeranych końcówek. Dowiesz się jak prawidłowo wykonać manicure biologiczny i hybrydowy. Poznasz najnowsze trendy paznokciowe oraz nauczysz się podstawowych zdobień. Zapraszamy!

Warsztaty dziennikarskie

Prowadzący: Magdalena Palembas

Jak na co dzień wygląda praca dziennikarza w terenie? Jak obrazem opowiedzieć warte uwagi, ludzkie historie? Na te pytania odpowiada red. Magdalena Palembas. Jej warsztat to nie tylko podróż po różnych zakątkach Polski i świata, ale także praca z profesjonalnym sprzętem oraz kształcenie własnych zdolności dziennikarskich. Jeśli myślisz o byciu reporterem, nie zwlekaj, chwytaj za mikrofon i zacznij… rozmawiać z ludźmi. Tematy leżą na ulicy, trzeba tylko dobrze szukać… Zapraszamy!

 Agent do zadań specjalnych – towarzysz osoby z niepełnosprawnością

Prowadzący: Anna Biczysko, Hanna Tomalik ( pedagog i fizjoterapeuta) i Beata Biczysko (fizjoterapeuta) 

Ciekawi Cię pomaganie osobom z różnego typu niepełnosprawnościami? Jesteś otwarty na nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności? A może nigdy nie miałeś kontaktu z takim osobami, boisz się, masz jakieś opory, chcesz, ale nie wiesz jak zagadać? Ten warsztat jest dla Ciebie! Rozwiniesz swoją wiedzę, nabędziesz wielu przydatnych umiejętności, poznasz praktyczne triki radzenia sobie w różnych sytuacjach. W pewnym wymiarze doświadczysz na własnej skórze z czym na co dzień zmagają się osoby z niepełnosprawnością. Zapraszamy!

 Warsztat baristyczny, czyli jak zrobić sztukę z parzenia kawy

Prowadzący: Jarosław Krokos

Alternatywne spojrzenie na kawę. Rozpuszczalna w zapomnienie? Latte w domu? Jasne nie ma problemu! Nauczymy się pić dobrą kawę. Zapisy zakończone 🙂