Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Warsztaty

Warsztaty Tratwa festiwal Pleszew 2018

 

Przedstawiamy 28 warsztatów, które z pewnością rozwiną Twoje umiejętności, hobby, lub wprowadzą Cię w coś zupełnie nowego! Wybierz dobrze, żeby zaklepane miejsce na odpowiedniej warsztatowej Tratwie nie trzeba było później zmieniać ;). Wybieramy jeden warsztat i decydujemy się jak najszybciej, ponieważ liczba miejsc na poszczególne warsztaty jest ograniczona!

 

Trenowanie z Pasją

Prowadzący: Passion Workout
Chcesz poprawić swoją wydolność fizyczną i czuć się lepiej? Grupa Passion Workout pokaże Wam prawidłową technikę ćwiczeń z ciężarami! Są to warsztaty ukierunkowane pod kątem treningów crossowych. Wspomagają motorykę ciała, budują siłę i kondycję. Jeśli to właśnie to, czego potrzebujesz – przyjdź, poćwicz i czuj się dobrze na plaży we wakacje  (a do słonecznych dni zostało już niewiele czasu ;). Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!

 

Osobisty instrument każdego z nas – głos. Warsztat wokalno – gospelowy

Prowadzący: Gabriela Blacha – Cupiał

Podczas tych warsztatów Gabriela przekaże wiedzę nie tylko stricte wokalną, ale i ogólną, dykcji, z zakresu obycia scenicznego. Jest ona zwolenniczką uczenia swobodnego pracowania ze swoim głosem poprzez zabawę z dźwiękami, poznawanie nowych technik i brzmień głosu, doskonalenia skali za pomocą modulowania go, zwracając uwagę na podstawy emisji, nie koncentrując się jednak głównie na nutach, ale również uczuciach. Jeśli śpiewasz pod prysznicem, recytujesz wiersze, lub po prostu chcesz poprawić swój głos – nie zastanawiaj się i zapisuj!

Na koniec tych warsztatów stworzymy wielki chór, który zaśpiewa św. Józefowi 7 czerwca na koncercie uwielbienia!

 

Co by tu zmalować? – warsztaty graffiti

Prowadzący: Jakub Żyto

Jesteś pasjonatem graffiti i chcesz wykorzystać okazję, aby pomalować legalnie pleszewskie mury? A może interesujesz się tym, ale nie miałeś jeszcze okazji lub odwagi spróbować swoich sił? Wbij na Tratwę! Oskar pokaże Ci jak stosować odpowiednie techniki, co zrobić aby Twoje dzieła były traktowane jako sztuka, a nie akt wandalizmu. Zajęcia obejmują nie tylko zakres teoretyczny, ale również i praktyczny.

 

Pierwsze kroki z fotografią

Prowadzący: Monika Nowak
Dla wszystkich amatorów – pasjonatów fotografii. Opierać będziemy się na podstawach koniecznych do zrobienia zarówno poprawnego technicznie, jak i ciekawego wizualnie zdjęcia. Wypełnianie kadru, kompozycja, głębia ostrości, ekspozycja zdjęcia, czas naświetlania oraz inne przydatne zagadnienia. Pamiętajmy, to od fotografa, a nie sprzętu zależy czy zdjęcie będzie dobre. Mile widziany własny sprzęt. Zapraszamy!

 

Guitar Hero

Prowadzący: Jan Klupś
Warsztaty gitarowe, które pomogą wzbudzić i rozwinąć Twoją wrażliwość muzyczną oraz dadzą szansę na muzykowanie w małym gronie zapalonych gitarzystów. Jan pokaże Ci jak gra w zespole gitara, bas, perkusja oraz jaka jest ich rola. Poznasz ciekawe akompaniamenty na gitarze akustycznej, teorię muzyki, akordy, skale muzyczne, improwizacje gitarowe. Zobaczysz jak kreować brzmienia wzmacniacza  i zespołu. Jeśli czujesz dobre brzmienie, nie zastanawiaj się i wbijaj na Tratwę!

 

Poczuj ten rytm – warsztaty bębniarsko – perkusyjne

Prowadzący: Artur Kowalski
Kongi, Djembe, Cajon… brzmi znajomo? W takim razie bierz swój sprzęt i przyjeżdżaj! Z nami będziesz mógł pomuzykować na wysokim poziomie. Artur ujawni Ci tajemnice i ćwiczenia rozwijające poczucie rytmu, utrzymanie równego tempa, czy umiejętność grania w grupie. Z pewnością doświadczysz dużo dobrej zabawy i poznasz nowe informacje przydatne w praktyce. Zapraszamy!

 

Zatańczysz? Warsztaty tańca towarzyskiego

Prowadzący: Tobiasz Uniejewski
Tobiasz z wielką chęcią pokaże Ci jak znaleźć muzyczne porozumienie między Tobą i Twoim partnerem i jak z muzyki zrobić trzecią osobę do pary! Tutaj również dowiesz się, jak rozpoznawać style tańca towarzyskiego i jak dobierać odpowiednie kroki. Jest to umiejętność, którą warto nabyć i którą wbrew pozorom bardzo się ceni zarówno u dziewczyn, jak i chłopaków. Dzięki tym warsztatom zyskasz pewność siebie nie tylko na parkiecie, ale także na co dzień. Zapraszamy!
Warsztat poprowadzi finalista Mistrzostw Świata, Mistrz Polski w tańcu towarzyskim. Więcej informacji znajdziemy na jego stronie: https://www.facebook.com/Tobiasz.Uniejewski.Taniec/

 

Warsztat teatralny

Prowadzący: ks. Adam Kraska, Marcin Ziętkiewicz, Marek Wieczny
Podczas tych warsztatów skupimy się na ruchu i ciele, na tym aby swobodnie i naturalnie odgrywać zachowania i emocje. Prowadzący pokażą Ci jak na moment schować siebie i w 100% wczuć się w odgrywaną postać. Poznasz także liczne techniki improwizacji oraz rozbudzisz swoją wyobraźnie, która jest niezbędna w aktorstwie :). Zapraszamy!

 

Warsztat Aktorski

Prowadzący: Zuzanna Kozina i Magdalena Tomczak
Dwie pozytywnie zakręcone dziewczyny zabiorą Cię do krainy aktorskiego kunsztu, który może się przydać w każdym momencie. Zgłębią z Tobią teorię, ale również skupicie się na praktyce, poprzez zajęcia warsztatowe. Sprawdzisz się nie tylko na scenie, ale również przed kamerą. Będziesz mieć okazję poćwiczyć także dykcję, ruch sceniczny i mimikę twarzy – czyli najważniejsze umiejętności w grze filmowej. Zasada 360? Różnice w planach filmowych? Motywacje? Jeśli nie wiesz “z czym to się je”, ale czujesz, że to właśnie warsztat dla Ciebie – zapraszamy!
Aktorstwo to nie tylko teatr i film, ale także przydatna umiejętność w życiu – o wiele lepsza niż kłamstwo:)

 Trening funkcjonalny

Prowadzący: Marcin Kapała
Trening funkcjonalny to forma aktywności ruchowej, która wpływa na całe ciało, umysł oraz dobre samopoczucie. Przede wszystkim poprawia motorykę i kondycję fizyczną. Daje możliwość dobrania indywidualnego programu treningowego dla każdego typu osobowości. Chcesz się dowiedzieć, jak podnieść swój poziom sprawności lub wymodelować swoje ciało? Może masz problemy ze zdrowiem, dokuczają Ci bóle mięśniowe i nie wiesz jak sobie z tym poradzić? Trening funkcjonalny to odpowiedź na wszystkie te zagadnienia! Podczas warsztatów mas okazję skorzystać z fachowych porad trenera personalnego, którego jedną ze specjalizacji jest właśnie trening funkcjonalny. Zapraszamy!

 

Poczuj się bezpiecznie!

Prowadzący: Artur Kapołka
Umiejętność obrony siebie samego i innych osób w chwili zagrożenia jest bardzo dobrą cechą. Zarówno u kobiety, jak i mężczyzny. Mając świadomość, że potrafimy odeprzeć atak, czujemy się bezpieczniej i pewniej, gdziekolwiek się pojawimy. Dlatego zapraszamy Cię na szybki kurs, gdzie nie tylko nauczysz się bronić, ale także dowiesz się jak kontrolować stres, strach i wzrastającą adrenalinę. Warsztaty, dadzą Ci możliwość wyjścia obronną ręką z sytuacji zagrożenia. Jeśli to jest to, czego potrzebujesz, aby czuć się bezpiecznie, koniecznie zapisz się już dziś!

 

Warsztat rysunkowy

Prowadzący: Joanna Szewczyk
Zawsze, gdy patrzysz na piękne rysunki marzysz by samemu coś stworzyć, ale w efekcie nigdy nie chwytasz za ołówek?  Tu, pod okiem zdolnych ludzi dowiesz się krok po kroku, jak się do tego zabrać. A jeżeli już dawno odkryłeś w sobie dar rysowania, ale chcesz poszerzyć swoje zdolności i wiedzę na ten temat, warsztaty są prowadzone, także z myślą o Tobie. To zajęcia twórcze, rozwijające umiejętności manualne i patrzenie perspektywiczne. Wbijaj!

 

Napraw to sam! – warsztat mechaniczny, czyli nie tylko jak dokręcić śrubkę

Prowadzący: Stefan Dura
Jeśli chcesz mieć niezły samochód? Pragniesz, by był sprawny, zadziwiał z zewnątrz, a specjalistów także od wewnątrz? Zatem musisz wiedzieć jak zadbać o jego sprawność i wygląd, jak go użytkować, żeby się nie popsuł, jak dokręcić, żeby nie ukręcić! Te i inne tajemnice mechaniki samochodowej poznasz właśnie na tym warsztacie. Do dzieła!

 

Gotuj z Padre

Prowadzący: ks. Przemysław Hęciak
Czy prawdą jest, że Bóg stworzył jedzenie a diabeł kucharzy, jak twierdzi jeden z irlandzkich pisarzy? My nie do końca się z tym zgadzamy. Ks. Przemysław jest pasjonatem jedzenia i zrobi wszystko, by przekazać Ci tajniki różnych kuchni świata! Nauczy Cię, jak ze zwykłych produktów wyczarować niezwykle smaczne potrawy. Poznasz zupełnie nowatorskie przepisy oraz jak odpowiednio dobierać smaki i zapewne posmakujesz nowych, nieznanych Ci dotąd potraw. Zaskocz rodzinę i znajomych nowościami przy obiedzie i nie tylko:). Zapraszamy!

 

Jumping Frog

Prowadzący: Mateusz Lis
Jumping Frog to połączenie ogólnorozwojowego treningu z muzyką i dużą dozą dobrego humoru. Trening na trampolinach poprawia kondycję, modeluje sylwetkę i wyzwala endorfiny. Zajęcia na trampolinach są doskonałą formą aktywności fizycznej, która daje maksymalną efektywność. Jeśli ten warsztat jest właśnie dla Ciebie, to zapisuj się w podskokach!;)

 

Tajniki Sztuki Makijażu

Prowadzący: Katarzyna Wasilewska
Jesteś pasjonatem wizażu, ale brakuje Ci profesjonalnych wskazówek jak dobrze to robić? A może chcesz znaleźć sposób, aby codzienne robienie makijażu nie było udręką? Jeśli odpowiedzi na te pytania brzmiały “Tak!” to właśnie warsztat dla Ciebie! Kasia pokaże Ci, jak za pomocą makijażu wydobyć swoje naturalne piękno. Z nami zdobędziesz podstawy, aby dalszej sztuki makijażu uczyć się samodzielnie w domu. Po ukończeniu warsztatów przygotowaliśmy dla chętnych, profesjonalną sesję zdjęciową, aby utrwalić efekty nauki 🙂

 

Poczuj taniec ulicy

Prowadzący: Marcin Rajkowski
Jeden z najbardziej widowiskowych stylów tanecznych, który zrodził się na ulicach Bronxu w Nowym Jorku? Tak, mowa o breakdance! To taniec z dodatkiem akrobatyki B-boying. Znasz podstawy ale chcesz się rozwijać? Zawsze fascynował Cię ten rodzaj tańca, ale nie miałeś odwagi spróbować? W takim razie nie czekaj, zapisuj się! The toprock, freezes, handglide – te nazwy i wiele innych nie będą Ci dłużej obce!

 

Manicure hybrydowy, czyli jak malować paznokcie

Prowadzący: Martyna Grabowska
Nie jest tajemnicą, że dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego coraz więcej z nas decyduje się na wykonanie manicure hybrydowego. Cechą charakterystyczną jest niebywała trwałość, brak odprysków czy pościeranych końcówek. Tutaj dowiesz się jak wykonać manicure biologiczny, hybrydowy oraz jak prawidłowo zbudować paznokieć przedłużany żelem na formie. Poznasz także najnowsze trendy paznokciowe oraz nauczysz się podstawowych zdobień. Zapraszamy!

 

Animator czasu wolnego dzieci


Prowadzący: Anna Biczysko, Hanna Tomalik ( pedagog i fizjoterapeuta) i Beata Biczysko (fizjoterapeuta)
Masz ochotę na nieskrępowaną zabawę i powrót do świata dzieciństwa? Proponujemy praktyczny warsztat animacji czasu wolnego dzieci! Poznasz na nim różnego rodzaju zabawy, spróbujesz swoich sił w facepaintingu, nauczysz się tworzyć balonowe cuda, odkryjesz tajemnicę wielkich baniek mydlanych. Będziemy skakać, śpiewać, tańczyć, ścigać się i siłować. Dowiesz się także, jak mądrze wspierać wszechstronny rozwój dziecka. Jeśli lubisz bawić się z dziećmi, wiążesz z tym swoją przyszłość – zapraszamy!

 

Kurs Pierwszej Pomocy

Prowadzący:Jacek Jędrzak, Michał Narojczyk
Zawsze marzyłeś o tym, by zostać superbohaterem i pomagać innym, ale pierwsza pomoc kojarzyła Ci się jedynie z teoretycznymi lekcjami w szkole? Najwyższy czas to zmienić! Podczas tych warsztatów prowadzonych przez instruktorów z Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Emergency” dowiesz się, jak pomóc ofiarom wypadków komunikacyjnych, przywrócić akcję serca, usztywnić złamaną kończynę czy przenieść poszkodowanego za pomocą deski ortopedycznej. Wspólnie obalicie wiele mitów dotyczących pierwszej pomocy. Nie zabraknie pozoracji oraz praktyki z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu ratowniczego. Zadbamy o to, by było ciekawie i dynamicznie, a na najwytrwalszych czekać będzie kilka wisienek na torcie (m.in. podstawy medycyny pola walki). Zajęcia poprowadzą ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy! Okazja nie do przeoczenia:)

 

Podstawy tworzenia stron internetowych

Prowadzący: Marcin Burczyk
Przeglądając różnego rodzaju portale społecznościowe, sklepy internetowe, blogi czy fora zastanawiasz się, jak one powstały? Co sprawia, że dobrze wyglądają zarówno na komputerze, tablecie jak i telefonie? A może chciałbyś stworzyć swoją własną stronę internetową? Idealnie trafiłeś! W trakcie tych warsztatów dowiesz się, jak to zrobić! Poznasz język HTML, który jest podstawą każdej witryny, nauczysz, jak poprawić jej wygląd za pomocą arkuszy stylów, a także dowiesz się, co zrobić, aby była bardziej dynamiczna.

Uwaga! – Każdy uczestnik tego warsztatu musi posiadać własny laptop. 

 

Warsztat dietetyczny  

Prowadzący: Natalia Krysztofiak
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dbać o swoje ciało, dostarczając mu odpowiednich pokarmów, ten warsztat jest dla Ciebie! W końcu ludzie nie dzielą się na grubych i chudych. A co wspólnego ma energia z dodatkowymi kilogramami, czy sól jest w snickersie? Sok Kubuś to witaminki, czy może sam cukier? Nie wiesz?! W takim razie koniecznie musisz to sprawdzić! Pod słowem “dieta” kryje się według Ciebie zielenina i ściśle wyznaczona gramatura? Czas, abyś przekonał się, czego potrzebuje Twój organizm –  a zapewniamy, że nie jest to tylko sałata. 😉

 

Piano rain

Prowadzący: Dominik Antczak
Ciekawi Cię, w jaki sposób pianino wydaje dźwięki? Może jesteś amatorem, a nigdy nie miałeś okazji rozwinąć swoich umiejętności? Albo po prostu zawsze Cię to interesowało i chcesz się dowiedzieć, jak wiele mogą stworzyć klawisze i Twoje ręce? Tak? To właśnie na Ciebie czekamy! Na tych warsztatach nauczysz się, jak wydobyć odpowiednie dźwięki oraz poznasz tajniki pianistyczne. Koniecznie musisz się zapisać!

Uwaga! – Każdy uczestnik warsztatu Piano rain musi posiadać własny keyboard.

 

Warsztat Malarski

Prowadzący: Barbara Glegoła i Justyna Rochon
Rysowanie to umiejętność wrodzona, którą każdy ma w sobie. Ale gdy jeden tworzy bez trudu, inny nie ma odwagi próbować. A malowanie? To wyzwanie które wielu skreśla na starcie… A przecież malarstwo to rysunek wypełniony kolorem! Często jest to sam kolor, który tworzy piękne formy na płaszczyźnie obrazu.  Daj się ponieść ekspresji bez strachu! Proponujemy, pod okiem przyjaznych fachowców, poznać (lub poszerzyć!) swoje możliwości oraz tajniki rysowania i malowania. Śmiało, sztuka to cudowna forma wypowiedzi! Może stanie się dla Ciebie nową, ukochaną dziedziną tworzenia. Ciepło zapraszamy!

 

Warsztat beat – box

Prowadzący: Marcin Tyc
Zapraszamy Cię na warsztaty z beatboxu z Marcinem, który towarzyszy mu już ok. 5 lat! Jeśli jednak nie wiesz co to – jest to naśladowanie ustami i całym aparatem mowy  dźwięków perkusji i wszelako pojętej muzyki. Umiejętność beatboxu daje niesamowity rozwój kreatywności oraz możliwość spotkania niesamowitych ludzi, którzy z czasem nie odróżnią Ciebie od głośnika! Prawdziwa przygoda zaczyna się wtedy, gdy bierzesz głośnik na plecy i jedziesz w świat, grać na tzw. street’ach. Wpadaj, Marcin pokaże Ci trochę tego świata! DO ZOBACZENIA!

 

Zostań DJ-em

Prowadzący: Tomasz Milewski – Dj. Milas
Warsztaty Dj-skie poprowadzi Tomasz Milewski, znany jako DJ Milas oraz jako 1/2 duetu New Players. Wieloletni DJ, prowadzący imprezy w klubach całej Polski, pomysłodawca i organizator festiwali: Target One Festival oraz Zduny Summer Festival. Ponad 10-letnie doświadczenie w branży muzycznej zaowocowało w chęć przekazania swoich umiejętności innym! Warsztaty nauczą Cię podstaw muzyki elektronicznej, zaznajomisz się ze sprzętem, nauczysz miksowania utworów w sety muzyczne oraz poznasz, z czego składa się utwór muzyczny. Zajęcia zaczynają się od nauki teoretycznych podstaw muzyki elektronicznej. Następnie odbędzie się część praktyczna warsztatów – nauka miksowania na najwyższej klasy konsoletach dj-skich marki Pioneer. Zapraszamy serdecznie do udziału! Ilość miejsc ograniczona! (max. 30 osób)

 

Art Garden – warsztat florystyczno – artystyczny

Prowadzący: Łukasz Lenort
Warsztaty przeznaczone dla osób, które interesują się plastyką, sztuką, przyrodą, oraz wszystkim, co się z tym łączy. Podczas zajęć będziemy tworzyć obraz św. Józefa Kaliskiego różnymi technikami oraz zajmiemy się dekoracją ołtarza. Poznany podstawy florystyki i kompozycji kwiatowych.. Jeśli zieleń jest tym, co Cię inspiruje i chcesz stworzyć z niej coś pięknego, nie zastanawiaj się dłużej:)

 

Warsztat piłkarski

Prowadzący: Jacek Falszewski
Zapraszamy Cię do zajęć z trenerem, pod którego skrzydłami uczył się obecny kadrowicz – Rafał Kurzawa oraz kilku zawodników ekstraklasy! Zatem, jeśli znudziło Cię bieganie po boisku z kolegami z osiedla bez większego rozwoju piłkarskiego, jest to idealna okazja dla Ciebie! Nauczysz się profesjonalnych trików i poprawisz swoją sprawność fizyczną! A najważniejsze to spotkasz się z człowiekiem, który kocha piłkę! Po powrocie z pewnością wygrasz nie jeden mecz 😉