Monika Urlik

MONIKA URLIK 

Wszechstronnie uzdolniona i wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość artystyczną. Z muzyką związana od najmłodszych lat, może pochwalić się bardzo gruntownym wykształceniem w tej dziedzinie. Większość osób kojarzy ją jako finalistkę programu „The Voice of Poland”. Jednak to nie wszystkie jej osiągnięcia, jest zwyciężczynią międzynarodowego festiwalu VENA, laureatka TOP TRENDY 2006 i wielu innych festiwali i konkursów. Gościła m. in. w programie „Szansa na sukces” , współpracowała z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, czy warszawskim teatrem muzycznym „Studio Buffo”. Dorobek artystyczny niewspółmierny z młodym wiekiem artystki.

 • Jej pierwszy singiel „Nie wie nikt” w roku ukazania się zyskał ponad 1 500 000 odsłon na serwisie YouTube. A dzisiaj? Z kolejnymi swoimi singlami podbija serca słuchaczy!
 • Pewnie niewielu z Was zdaje sobie sprawę, że Monika Urlik była nauczycielką śpiewu Gwiazdy Rock polo Sławomira. Efekt tych lekcji podziwiać można w ich wspólnym wykonaniu piosenki Jedno słowo
 • W tym roku walczyła o reprezentowanie naszego kraju na Eurowizji, z utworem Momentum. Zajęła drugie miejsce w głosach publiczności. Powiedzcie sami? Czy to nie jest ogromne wyróżnienie?
  • WYWIAD (https://polscyfanieurowizji.pl/2018/02/16/wywiad-monika-urlik/ ):
   • PFESkąd czerpiesz inspiracje muzyczne?
    Monika Urlik: Z życia, z obserwacji ludzi, zdarzeń, z emocji które temu towarzyszą. Wystarczy być uważnym i nauczyć się słuchać – nie tylko widzieć i słyszeć. PFECo chcesz przekazać w tej piosence?
    Monika Urlik: Śpiewam o tym, że w świecie pełnym krzyku, pędu, hałasu i dobrych rad, łatwo się zgubić i zapomnieć kim się jest. W życiu każdego człowieka przychodzi moment na wyciszenie, usłyszenie siebie i poczucie, że nadchodzi nasz czas. Siła, która popchnie do przodu, jeśli ją wyczujemy i damy się ponieść.