Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Tratwa na bieżąco

Rekolekcje w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu

W dniach 17-19 grudnia Tratwa poprowadziła rekolekcje parafialne dla parafii pod wezwaniem św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu. Ludzi słuchających nie brakowało. Przez trzy dni parafianie mogli doświadczyć, rozważyć i pojednać się z Bożym Słowem. Ksiądz Marek wraz z księdzem Witkiem oraz grupą młodzieży postanowili skruszyć ludzkie serca i przygotować je w ten adwentowy czas na przyjście Pana.

 Fotorelacja z rekolekcji

 Kolejny Stand Up – Kępno 15.12.2017

15 grudnia miał miejsce kolejny Stand Up, tym razem w Kępnie. Ku naszemu zdziwieniu Kościół pw. św. Marcina został w całości wypełniony młodymi ludźmi! Jednym z głównych celów tego spotkania było przekazanie młodzieży, ze Bóg zawsze jest obecny w naszym życiu. Był to czas niezwykłego spotkania z Bogiem i z pewnością każdy kolejny Stand Up będzie jeszcze bardziej wyjątkowy! Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!!

Fotorelacja z Stand Up!

Spotkanie podsumowujące prace naszego stowarzyszenia

3 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej odbyło się drugie walne zebranie Stowarzyszenia na Rzecz Ewangelizacji Młodzieży „Tratwa”. Spotkanie rozpoczął ks. Marek Muzyka – prezes stowarzyszenia „To był pierwszy rok owocnej i ciężkiej pracy formalnie istniejącej Tratwy” – mówił ks. Muzyka. Sprawozdanie z całego roku oraz plany na przyszłość wygłosili: ks. Przemysław Kapała, ks. Witold Kałmucki, ks. Paweł Nowacki oraz ks. Michał Kieling. Na koniec spotkania powołana została Rada Seniorów, która zdobytym w życiu doświadczeniem będzie głosem doradczym w nowych pomysłach i planach.

Fotorelacja ze spotkania

Wieczór Spotkania w Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu

24008118_1563386447070424_1965502157_o23.11.2017 r byliśmy w Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu żeby zrobić tam małą ewangelizację. Rozpoczęliśmy od ulepienia z plasteliny małego ludzika, który był symbolem nas samych, stworzonych przez Boga praktycznie z niczego ale jednocześnie z ogromnej miłości Jego do nas. Ksiądz Marek wygłosił nauczanie, przeplecione krótką scenką o miłości Bożej oraz świadectwem pewnego młodego człowieka. W temacie nauczania znalazły się rzeczy takie, jak np: pieniądze czy samochody, które powodują, że młody człowiek się w tym gubi a Jezus staje się w jego życiu umarły. Zwieńczeniem tego wieczoru była wspólna modlitwa w kaplicy oraz integracja z mieszkańcami internatu ZST.

Fotorelacja ze spotkania

Stand Up! Koźminek

17 listopada odbyła się kolejna edycja naszego projektu Stand Up. Tym razem zgromadziliśmy się w Koźminku w parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Do kościoła przybyła młodzież z całej diecezji, która miała możliwość wysłuchać świadectwa wiary i umocnić się duchowo w wierze. „Zaufać Bogu mimo wszystko…” to myśl przewodnia spotkania, która prowadziła nas w czasie modlitwy. Dziękujemy Wam za waszą obecność. Do zobaczenia w Kępnie na kolejnym Stand Up.

Koncert Tratwa Music Project

 5 listopada 2017 roku w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Kaliszu odbył się kolejny koncert naszego zespołu Tratwa Music Project. Artyści zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie zarówno wokalnym jak i instrumentalnym. Na początku spotkania ksiądz Prałat Stanisław Tofil – gospodarz parafii przywitał wszystkich zgromadzonych w świątyni. Następnie prezes Stowarzyszenia „Tratwa” na Rzecz Ewangelizacji Młodzieży przybliżył działalność oraz krótką historię zespołu. Muzycy pod kierownictwem p. Bartosza Kurzawy wykonali pieśni w klimacie uwielbienia, które zaprowadziły nas na spotkanie z Tym, który prowadzi nas do świętości. Koncert poprowadzili: ksiądz Przemysław Kapała oraz pan redaktor Szymon Kozupa. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów muzycznych oraz do zapoznania się z galerią.

Fotorelacja z koncertu – Kalisz 05.11.2017 r.