[smartslider3 slider=3]

Tratwa na bieżąco

Kolejny Stand Up! 16 marca 2018r.

Przybywamy do was z kolejnym spotkaniem! Już 16 marca w Seminarium w Kaliszu przy ulicy Złotej 144 o godzinie 19:30. Nie może Cię zabraknąć! Jezus wyciąga do Ciebie rękę, więc teraz Ty zrób krok. Weź znajomych i wspólnie spędźmy czas z Przyjacielem. Stand up!

Fotorelacja z Stand Up!

Rekolekcje w Rajsku 4-7.03.2018r.

28878912_1662122873863447_1166607696_oW trzecią niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęły się kolejne rekolekcje prowadzone przez naszą Tratwową ekipę. Tym razem trafiliśmy do parafii w Rajsku. Ksiądz Przemek wraz z młodzieżą poprowadził rekolekcje parafialne, które wprowadziły wiernych w czas Wielkiego Postu. Od poniedziałku tj. 5.03 odbyły się szkolne rekolekcje w Rajsku, Marchwaczu oraz w Radliczycach. Młodzież i dzieci ze szkół podstawowych wysłuchały świadectwa wiary oraz nauczania głoszone przez naszą ekipę. Modlitwa przy krzyżu, która miała miejsce na sam koniec doprowadziła nas do spotkania z naszym Zbawicielem i Ojcem. W czasie gdy my mieliśmy rekolekcje szkolne nauki w kościele głosił ks. Witek To był bardzo dobry czas 🙂

Fotorelacja z rekolekcji

Kurs Młodzi Na Progu 23-25 luty 2018

W miniony weekend tj. 23-25 lutego mieliśmy okazję przeżyć kurs Młodzi na Progu, który miał miejsce w Kaliszu. Motywem przewodnim tego wydarzenia była koszykówka i były to bardzo intensywne trzy dni, podczas których mogliśmy spędzić czas z Trenerem. Uczestnikom nie zabrakło również dobrej zabawy, dzięki której mogli się ze sobą zintegrować, a uśmiechy z pewnością towarzyszyły im do końca kursu.

Fotorelacja z Kursu

 

Rekolekcje w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu

W dniach 17-19 grudnia Tratwa poprowadziła rekolekcje parafialne dla parafii pod wezwaniem św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu. Ludzi słuchających nie brakowało. Przez trzy dni parafianie mogli doświadczyć, rozważyć i pojednać się z Bożym Słowem. Ksiądz Marek wraz z księdzem Witkiem oraz grupą młodzieży postanowili skruszyć ludzkie serca i przygotować je w ten adwentowy czas na przyjście Pana.

 Fotorelacja z rekolekcji

Stand Up – Kępno 15.12.2017

P1010697

15 grudnia miał miejsce kolejny Stand Up, tym razem w Kępnie. Ku naszemu zdziwieniu Kościół pw. św. Marcina został w całości wypełniony młodymi ludźmi! Jednym z głównych celów tego spotkania było przekazanie młodzieży, ze Bóg zawsze jest obecny w naszym życiu. Był to czas niezwykłego spotkania z Bogiem i z pewnością każdy kolejny Stand Up będzie jeszcze bardziej wyjątkowy! Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!!

Fotorelacja z Stand Up!

Spotkanie podsumowujące prace naszego stowarzyszenia

3 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej odbyło się drugie walne zebranie Stowarzyszenia na Rzecz Ewangelizacji Młodzieży „Tratwa”. Spotkanie rozpoczął ks. Marek Muzyka – prezes stowarzyszenia „To był pierwszy rok owocnej i ciężkiej pracy formalnie istniejącej Tratwy” – mówił ks. Muzyka. Sprawozdanie z całego roku oraz plany na przyszłość wygłosili: ks. Przemysław Kapała, ks. Witold Kałmucki, ks. Paweł Nowacki oraz ks. Michał Kieling. Na koniec spotkania powołana została Rada Seniorów, która zdobytym w życiu doświadczeniem będzie głosem doradczym w nowych pomysłach i planach.

Fotorelacja ze spotkania

Wieczór Spotkania w Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu

24008118_1563386447070424_1965502157_o23.11.2017 r byliśmy w Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu żeby zrobić tam małą ewangelizację. Rozpoczęliśmy od ulepienia z plasteliny małego ludzika, który był symbolem nas samych, stworzonych przez Boga praktycznie z niczego ale jednocześnie z ogromnej miłości Jego do nas. Ksiądz Marek wygłosił nauczanie, przeplecione krótką scenką o miłości Bożej oraz świadectwem pewnego młodego człowieka. W temacie nauczania znalazły się rzeczy takie, jak np: pieniądze czy samochody, które powodują, że młody człowiek się w tym gubi a Jezus staje się w jego życiu umarły. Zwieńczeniem tego wieczoru była wspólna modlitwa w kaplicy oraz integracja z mieszkańcami internatu ZST.

Fotorelacja ze spotkania

Stand Up! Koźminek

17 listopada odbyła się kolejna edycja naszego projektu Stand Up. Tym razem zgromadziliśmy się w Koźminku w parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Do kościoła przybyła młodzież z całej diecezji, która miała możliwość wysłuchać świadectwa wiary i umocnić się duchowo w wierze. „Zaufać Bogu mimo wszystko…” to myśl przewodnia spotkania, która prowadziła nas w czasie modlitwy. Dziękujemy Wam za waszą obecność. Do zobaczenia w Kępnie na kolejnym Stand Up.

Koncert Tratwa Music Project

 5 listopada 2017 roku w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Kaliszu odbył się kolejny koncert naszego zespołu Tratwa Music Project. Artyści zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie zarówno wokalnym jak i instrumentalnym. Na początku spotkania ksiądz Prałat Stanisław Tofil – gospodarz parafii przywitał wszystkich zgromadzonych w świątyni. Następnie prezes Stowarzyszenia „Tratwa” na Rzecz Ewangelizacji Młodzieży przybliżył działalność oraz krótką historię zespołu. Muzycy pod kierownictwem p. Bartosza Kurzawy wykonali pieśni w klimacie uwielbienia, które zaprowadziły nas na spotkanie z Tym, który prowadzi nas do świętości. Koncert poprowadzili: ksiądz Przemysław Kapała oraz pan redaktor Szymon Kozupa. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów muzycznych oraz do zapoznania się z galerią.

Fotorelacja z koncertu – Kalisz 05.11.2017 r.