Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Tratwa na bieżąco

Kolejny Stand Up! 16 marca 2018r.

Przybywamy do was z kolejnym spotkaniem! Już 16 marca w Seminarium w Kaliszu przy ulicy Złotej 144 o godzinie 19:30. Nie może Cię zabraknąć! Jezus wyciąga do Ciebie rękę, więc teraz Ty zrób krok. Weź znajomych i wspólnie spędźmy czas z Przyjacielem. Stand up!

Fotorelacja z Stand Up!

Rekolekcje w Rajsku 4-7.03.2018r.

28878912_1662122873863447_1166607696_oW trzecią niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęły się kolejne rekolekcje prowadzone przez naszą Tratwową ekipę. Tym razem trafiliśmy do parafii w Rajsku. Ksiądz Przemek wraz z młodzieżą poprowadził rekolekcje parafialne, które wprowadziły wiernych w czas Wielkiego Postu. Od poniedziałku tj. 5.03 odbyły się szkolne rekolekcje w Rajsku, Marchwaczu oraz w Radliczycach. Młodzież i dzieci ze szkół podstawowych wysłuchały świadectwa wiary oraz nauczania głoszone przez naszą ekipę. Modlitwa przy krzyżu, która miała miejsce na sam koniec doprowadziła nas do spotkania z naszym Zbawicielem i Ojcem. W czasie gdy my mieliśmy rekolekcje szkolne nauki w kościele głosił ks. Witek To był bardzo dobry czas 🙂

Fotorelacja z rekolekcji

Kurs Młodzi Na Progu 23-25 luty 2018

W miniony weekend tj. 23-25 lutego mieliśmy okazję przeżyć kurs Młodzi na Progu, który miał miejsce w Kaliszu. Motywem przewodnim tego wydarzenia była koszykówka i były to bardzo intensywne trzy dni, podczas których mogliśmy spędzić czas z Trenerem. Uczestnikom nie zabrakło również dobrej zabawy, dzięki której mogli się ze sobą zintegrować, a uśmiechy z pewnością towarzyszyły im do końca kursu.

Fotorelacja z Kursu

 

Rekolekcje w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu

W dniach 17-19 grudnia Tratwa poprowadziła rekolekcje parafialne dla parafii pod wezwaniem św. Ap. Piotra i Pawła w Kaliszu. Ludzi słuchających nie brakowało. Przez trzy dni parafianie mogli doświadczyć, rozważyć i pojednać się z Bożym Słowem. Ksiądz Marek wraz z księdzem Witkiem oraz grupą młodzieży postanowili skruszyć ludzkie serca i przygotować je w ten adwentowy czas na przyjście Pana.

 Fotorelacja z rekolekcji

Stand Up – Kępno 15.12.2017

P1010697

15 grudnia miał miejsce kolejny Stand Up, tym razem w Kępnie. Ku naszemu zdziwieniu Kościół pw. św. Marcina został w całości wypełniony młodymi ludźmi! Jednym z głównych celów tego spotkania było przekazanie młodzieży, ze Bóg zawsze jest obecny w naszym życiu. Był to czas niezwykłego spotkania z Bogiem i z pewnością każdy kolejny Stand Up będzie jeszcze bardziej wyjątkowy! Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!!

Fotorelacja z Stand Up!

Spotkanie podsumowujące prace naszego stowarzyszenia

3 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej odbyło się drugie walne zebranie Stowarzyszenia na Rzecz Ewangelizacji Młodzieży „Tratwa”. Spotkanie rozpoczął ks. Marek Muzyka – prezes stowarzyszenia „To był pierwszy rok owocnej i ciężkiej pracy formalnie istniejącej Tratwy” – mówił ks. Muzyka. Sprawozdanie z całego roku oraz plany na przyszłość wygłosili: ks. Przemysław Kapała, ks. Witold Kałmucki, ks. Paweł Nowacki oraz ks. Michał Kieling. Na koniec spotkania powołana została Rada Seniorów, która zdobytym w życiu doświadczeniem będzie głosem doradczym w nowych pomysłach i planach.

Fotorelacja ze spotkania

Wieczór Spotkania w Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu

24008118_1563386447070424_1965502157_o23.11.2017 r byliśmy w Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu żeby zrobić tam małą ewangelizację. Rozpoczęliśmy od ulepienia z plasteliny małego ludzika, który był symbolem nas samych, stworzonych przez Boga praktycznie z niczego ale jednocześnie z ogromnej miłości Jego do nas. Ksiądz Marek wygłosił nauczanie, przeplecione krótką scenką o miłości Bożej oraz świadectwem pewnego młodego człowieka. W temacie nauczania znalazły się rzeczy takie, jak np: pieniądze czy samochody, które powodują, że młody człowiek się w tym gubi a Jezus staje się w jego życiu umarły. Zwieńczeniem tego wieczoru była wspólna modlitwa w kaplicy oraz integracja z mieszkańcami internatu ZST.

Fotorelacja ze spotkania

Stand Up! Koźminek

17 listopada odbyła się kolejna edycja naszego projektu Stand Up. Tym razem zgromadziliśmy się w Koźminku w parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Do kościoła przybyła młodzież z całej diecezji, która miała możliwość wysłuchać świadectwa wiary i umocnić się duchowo w wierze. „Zaufać Bogu mimo wszystko…” to myśl przewodnia spotkania, która prowadziła nas w czasie modlitwy. Dziękujemy Wam za waszą obecność. Do zobaczenia w Kępnie na kolejnym Stand Up.

Koncert Tratwa Music Project

 5 listopada 2017 roku w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Kaliszu odbył się kolejny koncert naszego zespołu Tratwa Music Project. Artyści zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie zarówno wokalnym jak i instrumentalnym. Na początku spotkania ksiądz Prałat Stanisław Tofil – gospodarz parafii przywitał wszystkich zgromadzonych w świątyni. Następnie prezes Stowarzyszenia „Tratwa” na Rzecz Ewangelizacji Młodzieży przybliżył działalność oraz krótką historię zespołu. Muzycy pod kierownictwem p. Bartosza Kurzawy wykonali pieśni w klimacie uwielbienia, które zaprowadziły nas na spotkanie z Tym, który prowadzi nas do świętości. Koncert poprowadzili: ksiądz Przemysław Kapała oraz pan redaktor Szymon Kozupa. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów muzycznych oraz do zapoznania się z galerią.

Fotorelacja z koncertu – Kalisz 05.11.2017 r.