Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Koncerty i Goście

Koncerty

Buslav

Właściwie Tomasz Nikodem Busławski – multiinstrumentalista, kompozytor oraz twórca tekstów. Ma wieloletnie doświadczenie jako muzyk sesyjny. Współpracował zarówno z artystami krajowymi, jak i zagranicznymi, m.in. z Mariką, Mieczysławem Szcześniakiem oraz Anną Marią Jopek. W 2016 roku ukazał się jego debiutancki album zatytułowany Buslav, za który został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Album jest opowieścią o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach. Styl muzyczny, odarty ze zbędnych muzycznych świecidełek, pokazuje prawdę o nas samych.

 

Luxtorpeda

Zespół muzyczny powstały w 2010 roku z inicjatywy Roberta „Litzy” Friedricha – męża, ojca siedmiorga dzieci, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Arka Noego, 2TM2,3 i Kazik na Żywo. Zespół ma na swoim koncie cztery płyty studyjne osadzone w garażowo-punkowo-rockowych brzmieniach, których teksty mówią o życiu człowieka, jego walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Luxtorpeda wielokrotnie plasowała się w ścisłych czołówkach licznych rankingów i plebiscytów muzycznych, a w 2012 roku otrzymała Fryderyka w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

 

Tratwa Music Project

Jeden z najświeższych projektów „Tratwy”.  Zespół powstał w 2017 r., a na swoim koncie ma już oprawę muzyczną Mszy Św. na Górze Krzyża oraz kilkudniowe rekolekcje w Kaliszu. Do zespołu należą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Jednak każdy wyróżnia się niesamowitym gustem i wrażliwością muzyczną. Członkowie Trawa Music Project są aranżerami ponad 100 piosenek młodzieżowych, współorganizatorami festiwali dla młodzieży i osób niepełnosprawnych, współpracują z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, brali udział w Szansie na Sukces, występowali m. in. podczas Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewomania, Gali Sportu Żużlowego z Zielonej Górze, dostali wiele nagród i wyróżnień, np. Nagrodę Publiczności XVIII Finału Turnieju Poezji Śpiewanej 54. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku, I Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu W Bułgarii We XXI Century, są Laureatami Ogólnopolskich i Międzynarodowych Festiwali. Członkowie tworzą również inne zespoły, np.: Ke Nako, który wystąpił podczas Dni Pleszewa razem z Shakin’ Dudim, Zaduszek w Pleszewie oraz zespołu Ogóreczki, którego projekty muzyczne rozciągają się od twórczości Jacka Cygana, poprzez Agnieszkę Osiecką i Czesława Niemena.

W skład zespołu wchodzą: Kacper Babiarz (gitara), Karolina Repnak (gitara), Artur Kowalski (perkusjonalia), Radosław „Buli” Hadrzyński (gitara basowa), Jarosław Remblewski (perkusja), Bartosz Kurzawa (keyboard), Weronika Kałążna (wokal), Agnieszka Gałach (wokal), Iga Kałążna (wokal, saksofon), Zuzanna Misiorek (wokal), Maria Babiarz (wokal, altówka), Gabriela Brodziak (wokal), Julita Balcerzyk (wokal), Magdalena Binkowska (wokal), Żaneta Piętka- Remblewska (wokal), Gabriela Kleczewska (wokal), Martyna Fila (wokal, skrzypce).

Goście

Jacek Kurzępa

Pedagog, profesor w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Instruktor ZHR. Twórca projektu Dolnośląski Rok Przeciwdziałania Prostytucji Nieletnich (2006), pomysłodawca projektu „Falochron” dla Wrocławia (2007-2009). Prof. Jacek Kurzępa jest socjologiem młodzieży, twórcą programów przeciwdziałania prostytucji nieletnich, autorem wielu książek o tej tematyce, np. Młodzież pogranicza – „świnki”, czyli o prostytucji nieletnich. To jego badania nad seksualnością nastolatków inspirowały twórców filmu „Galerianki”.

 

Artur Kapołka

Miłośnik oraz instruktor sztuk walki i samoobrony, instruktor taktyk i technik interwencyjnych. O jego umiejętnościach świadczą liczne osiągnięcia takie jak czarny pas Krav Maga, czarny pas Taekwondo, niebieski pas brazylijskiego Ju Jitsu oraz niebieski pas Kyokushin karate. Obecnie pracuje w klubie Full Contact Krav Maga Ostrów Wlkp.

Grzegorz Wacław „Dziki”

Kiedyś antyklerykał, anarchista i buntownik. Dziś członek drużyny Jezusa, ojciec czworga dzieci, właściciel sklepu internetowego MOCNE RAMIĘ. Jego świadectwo nawrócenia oraz opowieść o cudzie uzdrowienia z poważnej choroby zdominowało książkę o nawróconych muzykach rockowych „Radykalni”.

 

Barbara Wypych

Barbara Wypych jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi. Po raz pierwszy na dużym ekranie pojawiła się w filmie „Panie Dulskie” w reżyserii Filipa Bajona, grając obok gwiazd polskiej sceny filmowej. Kariera aktorki rozwija się w zawrotnym tempie. W zeszłym roku otrzymała Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną i Nagrodę dla Najbardziej Elektryzującej Aktorki na XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz nagrodę drugoplanową, za rolę Withy w spektaklu „Kamień” na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF w Warszawie.

 

Marcin Kapała

Wielokrotny mistrz Polski i medalista mistrzostw Europy w trójboju siłowym. W wieku 18 lat został rekordzistą Polski w przysiadzie, podnosząc sztangę ważącą 232,5kg. W tej chwili jego rekord życiowy wynosi 290kg. Trenuje w kościańskim klubie trójboju siłowego Kobra Kościan. Od samego początku kariery towarzyszył mu go wieloletni trener kadry narodowej i mistrz świata.

 

Tobiasz Uniejewski

Trener tańca oraz choreograf. Jest dwukrotnym mistrzem Polski w tańcach latynoamerykańskich i kombinacji 10 tańców, 11 razy zdobył podium Mistrzostw Polski. Jest też finalistą Mistrzostw Świata w Barcelonie.