Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Arrow
Arrow
Slider

Koncerty i Goście

MONIKA URLIK 

Wszechstronnie uzdolniona i wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość artystyczną. Z muzyką związana od najmłodszych lat, może pochwalić się bardzo gruntownym wykształceniem w tej dziedzinie. Większość osób kojarzy ją jako finalistkę programu „The Voice of Poland”. Jednak to nie wszystkie jej osiągnięcia, jest zwyciężczynią międzynarodowego festiwalu VENA, laureatka TOP TRENDY 2006 i wielu innych festiwali i konkursów. Gościła m. in. w programie „Szansa na sukces” , współpracowała z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, czy warszawskim teatrem muzycznym „Studio Buffo”. Dorobek artystyczny niewspółmierny z młodym wiekiem artystki.

 • Jej pierwszy singiel „Nie wie nikt” w roku ukazania się zyskał ponad 1 500 000 odsłon na serwisie YouTube. A dzisiaj? Z kolejnymi swoimi singlami podbija serca słuchaczy!
 • Pewnie niewielu z Was zdaje sobie sprawę, że Monika Urlik była nauczycielką śpiewu Gwiazdy Rock polo Sławomira. Efekt tych lekcji podziwiać można w ich wspólnym wykonaniu piosenki Jedno słowo
 • W tym roku walczyła o reprezentowanie naszego kraju na Eurowizji, z utworem Momentum. Zajęła drugie miejsce w głosach publiczności. Powiedzcie sami? Czy to nie jest ogromne wyróżnienie?
  • WYWIAD (https://polscyfanieurowizji.pl/2018/02/16/wywiad-monika-urlik/ ): PFE: Skąd czerpiesz inspiracje muzyczne?
   • Monika Urlik: Z życia, z obserwacji ludzi, zdarzeń, z emocji które temu towarzyszą. Wystarczy być uważnym i nauczyć się słuchać – nie tylko widzieć i słyszeć.PFE: Co chcesz przekazać w tej piosence?
    Monika Urlik: Śpiewam o tym, że w świecie pełnym krzyku, pędu, hałasu i dobrych rad, łatwo się zgubić i zapomnieć kim się jest. W życiu każdego człowieka przychodzi moment na wyciszenie, usłyszenie siebie i poczucie, że nadchodzi nasz czas. Siła, która popchnie do przodu, jeśli ją wyczujemy i damy się ponieść.

JAN MELA

Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku, dokonał tego w wieku 15 lat! Potem wspinał się na górę El Capitan, przebiegł New York City Marathon i uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus. Założyciel Fundacji Poza Horyzonty. Mało? To dodajmy jeszcze, że prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. Zdobył liczne nagrody w zakresie działalności społecznej i sportu. A wszystkiego tego dokonał… nie mając jednej ręki i nogi, które utracił w wypadku. To przykład człowieka, dla którego nie ma rzeczy nie możliwych. Jak sam mówi: Z każdym celem w życiu jest jak z Kilimandżaro. Aby go osiągnąć, potrzebne są: wiara w siebie, determinacja, przekonanie, że obrany przez nas cel jest bardzo ważny, zdolność pójścia pod prąd.

 • Jest prezesem i założycielem Fundacji Poza Horyzonty, która zajmuje się pomocą osobom z wrodzonymi wadami kończyn oraz po ich amputacji. Dofinansowują protezy, finansują fizjoterapię, ale również udzielają pomocy psychologicznej. Jest to jedyna taka fundacja w Polsce.
  • WYWIAD (http://www.orione.kalisz.pl/index.php/czytelnia/297-jasiek-mela)                     
   • Kiedyś słyszałem, że w górach człowiek jest bliżej Stwórcy. Ja myślę, że to nie jest prawda, bo to nie kwestia odległości, ale dystansu, jaki sami sobie tworzymy. Mogę podać przykład. Kiedy siedzimy na plaży i odsuniemy się od siebie opięć metrów, możemy do siebie krzyczeć i się usłyszymy, a w Warszawie jest to nierealne. Z Bogiem jest tak samo. On jest wszędzie tak samo blisko czy daleko. Kwestią jest tylko, czy chcemy z Nim rozmawiać.